Syrský konflikt

Dvacátá pátá přednáška spojená s debatou na téma syrský konflikt proběhne ve čtvrtek 27. 6. 2013 od 18:00 na Masarykově univerzitě (Komenského nám. 2) v učebně S11 v přízemí. Diskusní večer bude neobvyklý zejména tím, že spolu budou debatovat dva přednášející – Lic. Daniel Solis, LL.M. a Mgr. Josef Kraus.

Téma: Syrský konflikt

Datum a čas: 27. června 2013 v 18:00

Místo: Komenského náměstí 2 (bývalá Lék. fakulta MU, viz ZDE), učebna S11.

Panely diskuse jsou následující:

1. Legitimita syrské opozice a Asadovy vlády

2. Syrská opozice jako roztříštěné teroristické bojůvky × syrská opozice jako jednotná organizace

3. Zájem USA a Izraele na politické a hospodářské destabilizaci Sýrie × podpora Asadovy vlády ze strany Ruské federace a Íránu (příčiny, motivace atd).

Více o účastnících diskuse:

Lic. Daniel Solis, LL.M., vystudoval sociologii a politologii na belgické Vrije Universiteit Brussel (1992). Tamtéž získal na právnické fakultě postgraduální diplom mezinárodního a evropského práva (1993). Žurnalista a bývalý člen Strany zelených a také kritik tehdejšího předsedy SZ Bursíka. Nyní přednáší předměty Lobování v politice a Konspirační teorie na Katedře politologie a společenských věd Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha.

Mgr. Josef Kraus. V letech 2004 – 2009 absolvoval bakalářský a magisterský studijní program politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde rovněž působí jako doktorand na oboru Bezpečnostních a strategických studií. V letech 2012 – 2013 byl vědeckým pracovníkem na Mezinárodním politologickém ústavu, s nímž i nadále úzce spolupracuje, a je rovněž členem Centra pro bezpečnostní a strategická studia. Od roku 2013 působí na Univerzitě obrany ve Skupině bezpečnostních studií Katedry celoživotního vzdělávání Fakulty ekonomiky a managementu. V roce 2008 absolvoval Kurz speciální přípravy pro krizové situace na Vojenské akademii ve Vyškově a pobýval v rámci výzkumné stáže na Central Asia-Caucasus Institute & Silk Road Studies Program Joint Center při John´s Hopkins University ve Washingtonu D. C.[1]

Debatu pořádají: Centrum pro bezpečnostní a strategická studia, o. s. a Helianthus – institut pro kulturu a vzdělávání, o. s.

Všichni zájemci o toto ožehavé téma z řad studentů a širší veřejnosti jsou vítáni!